MAXI COSI CITY fotelik samochodowy 0-13 kg

MAXI COSI CITY fotelik samochodowy 0-13 kgFotelik Maxi-Cosi Citi to podstawowy model fotelika w ofercie tej firmy przeznaczony dla dzieci o wadze od 0 do 13 kg. Maxi-Cosi Citi oferuje bezpieczeństwo, dobrą jakość wykonania i przystępną cenę.

Fotelik Citi przeznaczony jest dla dzieci od urodzenia do wagi około 13 kg. Fotelik jak na Maxi-Cosi przystało wykonany jest z dobrej jakości materiałów co zapewnia bezproblemowe użytkowanie podczas całego okresu.
Atutem Maxi-Cosi Citi jest
 • wygodny zagłówek usztywniający główkę dziecka tak aby nie przechylała się podczas jazdy.
 • Dodatkowo zastosowano tutaj wkładkę pod pupę redukującą kąt nachylenia siedziska w stosunku do oparcia.
 • Dzięki wkładce dziecko utrzymuje pozycję leżącą co jest wskazane w pierwszych miesiącach życia.
 • Po wyjęciu wkładki i zagłówka nieco starsze dziecko ma do dyspozycji więcej miejsca.


Fotelik Maxi-Cosi Citi montuje się w samochodzie za pomocą pasów, zawsze tyłem do kierunku jazdy i na siedzeniu z wyłączoną poduszką powietrzną. Jest to bezwzględny warunek bezpiecznego przewożenia dziecka. Dziecko natomiast przypięte jest w foteliku za pomocą 3-puntowych pasów z centralną klamrą spinającą. Pasy te posiadają możliwość regulacji ich długości oraz wyposażone są w miękkie ochraniacze zapobiegające zbyt dużemu naciskowi i otarciom ciała zwłaszcza latem.
Na wyposażeniu fotelika jest także
 • daszek przeciwsłoneczny przypinany za pomocą nap.
 • zarówno daszek jak i tapicerka fotelika daje się łatwo zdjąć celem uprania.
 • dodatkowo, z tyłu fotelika znajduje się praktyczny schowek na drobiazgi.
Fotelik Citi można zamontować standardowo na wózkach firmy Maxi-Cosi oraz Quinny, a także na wielu innych za pomocą specjalnych adapterów produkowanych przez producentów wózków.
Parametry techniczne Maxi-Cosi Citi:
 • waga: 2,8 kg
 • szerokość całkowita: 44 cm
 • szerokość siedziska: 26 cm
 • głębokość całkowita: 71 cm
 • głębokość siedziska: 50 cm
 • wysokość z rączką rozłożoną: 57 cm
 • wysokość z rączką złożoną: 38 cm
Instrukcja montażu i uzytkowania:
Ogólne instrukcje:

· Przy stosowaniu fotelika samochodowego Maxi-Cosi Citi na przednim siedzeniu pasażera siedzenie to musi być zawsze przesunięte jak najdalej do tyłu.
· Oparcie siedzenia pasażera oraz tylnych siedzeń muszą być ustawione w pozycji pionowej. Regulowany zagłówek ustaw w najniższym położeniu. Gdy na siedzeniu siada pasażer, zagłówek ten ponownie ustaw w prawidłowym położeniu.
· Fotelik należy zawsze zabezpieczać w samochodzie pasem bezpieczeństwa, nawet wówczas, gdy nie jest użytkowany. Niezabezpieczony fotelik może zranić innych pasażerów w razie gwałtownego hamowania.
· Należy upewnić się, że fotelik nie został uszkodzony ani obciążony przez ciężkie bagaże, składane fotele lub nie został przytrzaśnięty drzwiami etc.
· Jadąc samochodem NIGDY nie trzymaj dziecka na kolanach. Z powodu wielkich sił powstających podczas wypadku niemożliwe jest przytrzymanie dziecka.
· Nigdy nie przewoź dziecka zapiętego razem z Tobą w trzypunktowym samochodowym pasie bezpieczeństwa.
· Nie wolno dokonywać żadnych zmian w konstrukcji fotelika Maxi-Cosi Citi /fotelik i szelki/. Może to wpłynąć na częściową lub całkowitą utratę jego bezpieczeństwa. W tym przypadku producent nie może gwarantować bezpieczeństwa Twojemu dziecku.
· Nie zalecamy wielogodzinnego trzymania dziecka w foteliku samochodowym Maxi-Cosi Citi. Dla prawidłowego rozwoju mięśni oraz motoryki dziecka ważne jest, aby kłaść je w regularnych odstępach czasu na brzuszku lub pleckach.
· Fotelika Maxi-Cosi Citi nie wolno użytkować bez tapicerki. Zawsze stosować ORYGINALNĄ tapicerkę Maxi-Cosi Citi, gdyż stanowi ona integralną część systemu bezpieczeństwa fotelika. Pianka pochłaniająca energię uderzenia znajdująca się w skorupie fotelika ma duże znaczenie dla bezpieczeństwa i nie wolno jej usuwać.
· W czasie jazdy wszyscy pasażerowie muszą być przypięci pasami. Pasażerowie na tylnym siedzeniu, którzy nie zapinają pasów stanowią niebezpieczeństwo dla dziecka na przednim siedzeniu.
· Nie należy usuwać logo firmy z fotelika Maxi-Cosi Citi, gdyż może to spowodować uszkodzenie tapicerki.
Pytania
Jeżeli chcecie Państwo złożyć reklamację lub macie jakiekolwiek pytania, prosimy skontaktować się z punktem sprzedaży lub importerem
Mocowanie dziecka w foteliku samochodowym Maxi-Cosi Citi (rys. A-F)

rys. A

rys. B

rys. C

rys. D

rys. E

rys. F

Nigdy nie zostawiaj dziecka bez opieki w foteliku. Także przy używaniu fotelika poza samochodem.

· Otwórz zamek uprzęży / naciśnij czerwony przycisk /.
· Ostrożnie umieść dziecko w foteliku
· Upewnij się, czy dziecko leży prawidłowo w Maxi-Cosi Citi i czy jego plecki całkowicie przylegają do oparcia. Ergonomiczny. kształt skorupy zapewnia, że dziecko nie będzie się osuwać w foteliku.
· Pasy barkowe uprzęży muszą być odpowiednio dopasowane. Muszą przebiegać tuż nad ramionami dziecka.
· Złącz ze sobą obie plastikowe części klamry / rys. A-1/.
· Wepnij złożone części klamry w zamek uprzęży. Usłyszysz wyraźny odgłos kliknięcia oznaczający prawidłowe zapięcie klamry w zamku.
· Aby właściwie zabezpieczyć dziecko ściągnij ciasno pasy barkowe uprzęży używając pasa szybkiej regulacji długości znajdującego się z przodu fotelika.

Fotelik Maxi-Cosi Citi jest wyposażony w dającą się wyjmować wkładkę wypełniającą dla niemowląt / rys. B/, która pozwala na układanie noworodków w nieco bardziej leżącej pozycji i podpiera z obu stron główkę dziecka.

Wkładkę wypełniającą można stosować przez dłuższy okres czasu, jeśli usunie się wypełnienie z gąbki. Przed jej usunięciem należy rozłożyć boczne płaty tkaniny. / rys. C-1 / Po ponownym umieszczeniu gąbki trzeba ją całkowicie zabezpieczyć za pomocą bocznych płatów tkaniny / rys. C-2 /. Zalecamy używanie wkładki wypełniającej nie dłużej niż do ok. 5 miesiąca życia dziecka.

Regulacja pasów uprzęży fotelika / rys. D /
Pasy uprzęży fotelika muszą być dopasowane do Twojego dziecka. Pasy barkowe uprzęży muszą być przeprowadzone przez szczeliny znajdujące się najbliżej ramion dziecka
Dopasuj pasy barkowe uprzęży w następujący sposób: / rys. D /

· Otwórz klapkę schowka z tyłu skorupy.
· Przeciągnij pasy barkowe uprzęży do tyłu przez szczeliny w tapicerce oraz skorupie fotelika.
· Przeprowadź pasy barkowe przez właściwe szczeliny w skorupie fotelika oraz w tapicerce.
Reguluj długość pasów uprzęży w następujący sposób: / rys. E /:

Luzowanie

· Przyciśnij przycisk szybkiej regulacji znajdujący się z przodu skorupy.
· Jednocześnie pociągnij do siebie oba pasy barkowe uprzęży.

Napinanie

· Pociągnij mocno pas szybkiej regulacji długości znajdujący się z przodu skorupy dopóki pasy nie będą ściśle przylegać do ciała dziecka.
· Końcówkę pasa szybkiej regulacji można umocować pod skorupą fotelika samochodowego / rys. F /.
Używanie fotelika samochodowego Maxi-Cosi Citi w samochodzie / rys. G do H/.

rys. G

rys. H1

rys. H2

rys. H3

rys. H4

rys. H5
Przy montażu fotelika Maxi-Cosi Citi w samochodzie należy zwracać uwagę na następujące zagadnienia

· NIGDY nie stosuj fotelika samochodowego Maxi-Cosi Citi na siedzeniu pasażera, które jest wyposażone w przednią poduszkę powietrzną. Stwarza to zagrożenie dla życia dziecka. Nie dotyczy to tak zwanych bocznych poduszek powietrznych.
· Zwróć uwagę na właściwe użycie pasa biodrowego (rys. G-1) i pasa barkowego (rys. G-2) podczas montażu fotelika w samochodzie.
· Zawsze umieszczaj fotelik na siedzeniu pasażera tyłem do kierunku jazdy (plecy dziecka skierowane w kierunku jazdy samochodu). Pałąk do przenoszenia fotelika powinien być zawsze ustawiony pionowo / rys. H-1 /.
· Jeśli pas bezpieczeństwa ma regulację wysokości, ustaw go w najniższym położeniu.
· Upewnij się, że przednie siedzenie pasażera jest odsunięte do tyłu najdalej jak to tylko jest możliwe.
· Przeprowadź pas biodrowy 3-punktowego, samochodowego pasa bezpieczeństwa, wzdłuż niebieskich oznaczeń z przodu fotelika, umocuj pas wkładając go pod oba jasnoniebieskie uchwyty. / rys. H-2 / i wepnij klamrę w zamek pasa bezpieczeństwa.
· Przełóż pas barkowy samochodowego pasa bezpieczeństwa opasując fotelik od tyłu i wsuń go pod jasnoniebieski hak z tyłu fotelika / rys. H-3 /. Upewnij się, że pas barkowy jest dobrze wsunięty pod niebieski hak przytrzymujący i zabezpieczony dodatkową blokadą. / rys. H-4 /.
· Mocno naciągnij pas / rys. H-5 /. Sprawdź czy pas samochodowy nie jest skręcony.
· Ponownie sprawdź czy pas poprawnie przechodzi przez trzy niebieskie haki. Fotelik samochodowy Maxi-Cosi Citi jest teraz poprawnie zamontowany.

Uwaga:
Jeśli Twój samochodowy pas bezpieczeństwa okaże się zbyt krótki dla przeprowadzenia opisanego powyżej sposobu montażu, wówczas możesz zastosować metodę alternatywną.

· Najpierw przeprowadź pas bezpieczeństwa wzdłuż niebieskich oznaczeń na foteliku i pod trzema niebieskimi hakami. Przełóż pas biodrowy przez haki z przodu fotelika, a pas barkowy przez hak z tyłu fotelika. Następnie wepnij klamrę pasa bezpieczeństwa w jego zamek.
· Mocno zaciągnij pas.
· Sprawdź, czy pas samochodowy nie jest skręcony.
· Ponownie sprawdź czy pas poprawnie przechodzi przez trzy niebieskie haki. Fotelik samochodowy Maxi-Cosi Citi jest teraz poprawnie zamontowany.
Regulacja pozycji pałąka do przenoszenia fotelika

Pałąk posiada trzy pozycje / rys. I /.


rys. I

Naciśnij jednocześnie obydwa przyciski po obu stronach pałąka i poruszaj nim w zależności od potrzeb do przodu lub do tyłu. Przyciski wyskoczą samodzielnie do pozycji początkowej gdy pałąk zostanie ustawiony w prawidłowym położeniu.

1. Pozycja do noszenia / Pozycja w samochodzie
2. Pozycja do spania / Pozycja do kołysania
3. Pozycja siedząca – leżaczek
Mocowanie fotelika Maxi-Cosi Citi na stelażu wózka Maxi-Taxi (rys. J)
Patrz instrukcja obsługi wózka Maxi-Taxi.

· Stań za stelażem Maxi-Taxi
· Wepnij fotelik Maxi-Cosi Citi do adaptorów zamocowanych na rozłożonym stelażu umieszczając fotelik tyłem do kierunku jazdy.
· Sprawdź czy fotelik został dobrze zamocowany /osadzony na adaptorach/.
Zdejmowanie fotelika Maxi-Cosi Citi ze stelaża Maxi-Taxi (rys. J-L)


rys. J
· Stań za fotelikiem Maxi-Cosi Citi.
· Chwyć fotelik Maxi-Cosi Citi z obu stron, wciskając jednocześnie oba przyciski (16) i zdejmij Maxi-Cosi Citi ze stelaża MaxiTaxi.

Konserwacja

Czyszczenie skorupy fotelika
• Skorupę fotelika Maxi-Cosi Citi można czyścić ciepłą wodą z mydłem

Pranie tapicerki

· Tapicerka musi być prana ręcznie w wodzie o maksymalnej temperaturze 30 stopni C (zobacz instrukcje znajdujące się na odwrocie tapicerki). Nie suszyć w suszarce.
· Zdejmuj tapicerkę do prania. Odczep tapicerkę z haczyków znajdujących się pod spodem przedniej części skorupy fotelika. Poluzuj i zdejmij z haczyków gumki znajdujące się po bokach skorupy. Następnie poluzuj tapicerkę w okolicach przycisków regulacji położenia pałąka.
· Ostrożnie przełóż pasy uprzęży i zamek przez otwory w tapicerce.
· Aby założyć tapicerkę na fotelik Maxi-Cosi Citi należy wykonać wszystkie w/w czynności w odwrotnej kolejności. Sprawdź, czy tapicerka jest prawidłowo umocowana na wszystkich krawędziach skorupy fotelika. Przy zakupie fotelika samochodowego Maxi-Cosi Citi zalecane jest dokupienie dodatkowej tapicerki. Pozwala to na używanie fotelika w każdej chwili, nawet gdy tapicerka znajduje się w praniu lub się suszy.
Uwaga! NIGDY nie usuwać pianki energoabsorbcyjnej.
Nakładanie daszka przeciwsłonecznego na fotelik samochodowy Maxi-Cosi Citi / rys. L


rys. M1

rys. M2

rys. M3
· Kiedy używasz daszka przeciwsłonecznego w samochodzie zawsze ustawiaj pałąk fotelika Maxi-Cosi Citi w pozycji do niesienia / rys. L-1 /
· Przymocuj daszek przeciwsłoneczny do pałąka za pomocą taśmy na rzepy. / rys. L-1 /, pozostawiając wolne miejsce na dłoń.
· Zwróć uwagę na to, aby pręt daszka znajdował się zawsze od jego zewnętrznej strony, by Twoje dziecko nie mogło się skaleczyć / rys. L-2 /.
· Zaczep tył daszka przeciwsłonecznego za krawędź skorupy z tyłu fotelika / rys. L-3 /.